Google Reklam Yönetimi

Google Adwords

Google Reklam Yönetimi ve Avantajları

Google reklam yönetimi ile sitenizi hedef kitleye ulaştırmak artık çok kolay. Öncelikle google’ ın hangi reklam alanlarını ve hangi türlerini kullanılacağına doğru karar verilmesi gerekmektedir. İhtiyacınız olan hedef kitleye ulaşıp salt trafik çekmek ve satış yapmak mıdır yoksa marka bilinirliğinizi arttırıp hedef kitlenin aklında yer edinmek midir? İşte bu ve benzeri tüm sorulara sizinle beraber en doğru cevapları buluyor ve uyguluyoruz.Eğer sizde bu hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle hemen 0505 020 10 10 nolu numaradan irtibata geçebilirsiniz.

Reklamlarını Türlere Göre Ayıralım

  • Arama Yönelik Reklam Ağı : Adından da anlaşılacağı üzere google da arama yapıldığı zaman sizin sitenizinde reklam verenler kısmında yeralması. Ancak dikkat edilmesi gerekenler var elbette. Öncelikle kesinlikle doğru anahtar kelimeler belirlenmelidir, arama lokasyonu tek bir şehirle sınırlımıdır yoksa ülke genelimi olacaktır.Aramayı önceden yapıp sitenizi ziyaret edenlere tekrardan siteniz görüntülenecek midir ? Bu soruları arttırmak mümkün vede gereklidir.
  • Görüntülenme Reklam Ağı : Google reklam kodlarını olan sitelerde reklamlarınızın görüntülenme yöntemidir. Görüntülenecek reklamlar için google reklam düzenleyiciyide kullanabilirsiniz veya kendi reklam bannerlarınızı hazırlayıp hedef kitlenizin bulunduğu sitelerde reklamlarınızın görüntülenmesini ve tıklanıp ziyaret alınmasını sağlayabilirsiniz.
  • YouTube Reklamları: Mesajınızı, video reklamlarla doğru kişilere, doğru zamanda verin. Her işletmenin YouTube’da ulaşabileceği bir kitle mutlaka vardır.
  • Mobil Reklamlar: Google mobil reklamlar ile, potansiyel müşterileriniz hareket halindeyken onlara ulaşabilirsiniz. Google aracılığıyla vereceğiniz mobil reklamlar; Google arama sonuçları, görüntülü ağ içerik siteleri, mobil uygulamalar ve YouTube videolarının içinde yer alabilirler.