Arama Motoru Optimizasyonu

Google Seo, Yandex Seo, Bing Seo ...

Neden Arama Motoru Optimizasyonu Yapılmalı ?

İsterseniz duruma şu şekilde bakalım google optimizasyonu üzerine yapılan bir analiz çalışmasında rekabet hususunda yer alan 4 firmaya göz gezdirelim. Yapılan analiz boyunca kendi anahtar kelimelerinde sıralanan bu 4 firmanın istatiski değerleri ve müşteri portföylerine baktığımızda arama motoru optimizasyonun ne kadar değerli olduğunu görmekteyiz. Şöyle ki belirli bir anahtar kelimede yapılan çalışmada sıralanan 4 web sitesine internet kullanıcılarının giriş işlemleri şu şekilde olmaktadır. 1.sırada yer alan siteye kullanıcıların %62 si girerken ikinci sırada yer alan siteye %21 lik bir dilim girmekte ve 3.sırada yer alan siteye ise yalnızca %5lik bir dilim girmekte, ilk sıralarda bile gözlemlenen bu durum sizce bir firmanın büyümesinin gelişmesinin tamamı ile rastlantı olduğuna mı işarettir yoksa yapılan tüm çalışmaların kuruşu kuruşuna sizlere geri dönmesine mi?

1.Sıradaki Site
62%
2.Sıradaki Site
21%
3.Sıradaki Site
5%
4.Sırada ve Altındaki Sıralamalar
2%

Sektörel Analiz

Markanız için geliştireceğimiz Dijital Pazarlama stratejilerinde Hedef Kitlenizi ve hedef kitlenizin isteklerini en iyi şekilde belirleyerek Sektörel Rekabet Analizleri yöntemlerini (SWOT vb…) uyguluyoruz ve eksiklerinizi artılarınızı fırsat ve tehditleri göz önüne alarak popüler olmanız için iş fikirleri hazırlıyoruz…

Backlink

Sitenizin diğer sitelerce popüler olarak gösterilmesi işlemi olarak nitelendirilebilir. Fakat backlink sağlamanın da belirli kuralları vardır örneğin ne periyotlarla ve hangi sitelerden backlink alındığı önemlidir

Sosyal Medya

Sosyal Medya günümüzde markalaşmanın ve kalıcı tanıtımın en doğru ve en hızlı yöntemi olarak karsımıza çıkmaya devam ediyor. Bu noktada arama motorları kişilerin davranışlarını organik olarak gözlemlemek istemesi oldukça doğal bir harekettir.

Kullanıcı Deneyimi

Arama motorlarının en temel özelliği sitenin kullanıcıya sağlayacağı bilgi erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı bu noktada mobil, tablet ve masaüstü uygulamalarıyla doğru şekilde iletilecek olan içerik kullanıcı deneyimini arttıracak ve ziyaretçilerin sitenizi popüler olması yolunda adımlar atmasını sağlayacaktır

İçerik Optimizasyonu

Sitenizin içeriğinde bir makale yayınlamak isteyebilirsiniz fakat makalenizin doğru algoritmalarca oluşturulması ve kelime yoğunluğunun en iyi şekilde ayarlanması gerekir. Örneğin bir makalede altı çizili, italik ve kalın belirteçler ile ana anahtar sözcüğünüzün kombinasyonlarına yer verilmelidir. Google algoritmasının 120 den fazla kriter bulunmaktadır.

Rakip Analizi

Rakiplerinizin belirli bir popülerliği(hit) mevcut olabilir bu popülerliğin kaynağını keşfedebilir ve bu kaynağı hatta varsa daha iyi kaynakları kendiniz için kullanabilirsiniz. Şu şekilde düşünebilirsiniz sitenize verdiğiniz backlink ile rakip firmanın sitesine sağladığı backlink arasında ne tür bir fark var gelen ziyaretçi davranışı arasındaki fark nedir.
arama motoru optimizasyonu

Kalıcı Kaliteli Arama Motoru Optimizasyonu

Bu liste uzadıkça uzar her konu başlığı kendi içerisinde çeşitli kriterlere göre ayrılmaktadır saymaya kalksak belki 300 den fazla farklı kriter sayabiliriz. Bu kriterlerin adının tamamına sanal pazarlama denilmektedir ve bu pazarlama esnasında yasadışı yollarla geliştirilmiş siteler ise 1 2 ay içinde sıralamalarından silinmektedir. Bu noktada önemli olan ise yalnızca ve yalnızca sizin doğru bir çalışma ile en iyi sıralamalarda yer almanızdır. Çünkü müşteri potansiyeli yalnızca en iyi sıralamalarda mevcuttur. Sizlerde ayrıntılı bilgi almak ve sitenize özel bir optimizasyon yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır. Unutmayın site içi optimizasyon olmadan site dışı optimizasyonunuz güçlü olsa da bir şey ifade etmeyecek sıralamalarınız hep geçici olacaktır. Bu noktada yetkinliği tam kendini kanıtlamış sıralamaları iyi olan bir web tasarım firması ve ekibi seçmeniz sizlere artı sağlayacaktır.