Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi ve Avantajları

Sosyal medya, günümüzdeki işletmelerin pazarlama kampanyalarının en önemli boyutlarından biri oldu. Bir firma, kişisel bir profil oluşturarak, hedef kitlesiyle yeni bir şekilde bağlantı kurabilir ve onlarla etkileşime geçebilir. Gerçek Ajans olarak bizler firmanızın ihtiyacınıza göre belirlenecek olan sosyal medya platformlarında sayfalarınızı oluşturabilir vede düzenli bir şekilde içeriklerinizi veya duyurularınızı paylaşarak hedef kitleye ulaşmanızı sağlayabiliriz.Bu hizmetimiz için 0505 020 10 10 telefon numarasından bizlere ulaşıp hizmetin detayı ve ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sorular:

1. Neden sosyal medyaya ihtiyacım var?
2. Hedef kitlem kimler?
3. Onlara ne anlatmak istiyorum?
4. Onlara nasıl anlatacağım?
5. Hangi içerikleri oluşturacağım?
6. Ne sıklıkla içerik yayınlayacağım?
7. Hangi sosyal medya sitelerini kullanacağım?
8. Başarımı ölçmek için hangi araçları kullanacağım?
9. Sosyal ağlar için kim sorumlu olacak?

Bu sorulara cevap verdiğiniz zaman planınızı gerçekleştirmek için hazırsınız demektir. Sosyal ağlara katılın, içeriklerinizle uyumlu olmaya ve düzenli kalmaya dikkat edin. Bu amaçla, içeriklerinizi belirli zamanlarda ve belirli yerlerde olmaları için zamanlaya bilirsiniz. Fotoğrafınızı ya da logonuzu eklemeyi unutmayın.

sosyal medya yönetimi

Sosyal Medya İçin Çekici İçerik Oluşturmak

Google, Yahoo!, Bing ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız artık güçlü sosyal sinyallere sahip olmanız gerekmektedir. Güçlü sosyal sinyaller arama motoru sonuç sayfasında sıralamanızı yükseltir, trafik değerlerinizi arttırır, güçlü etkileşimler ve yüksek dönüşüm oranları sunar.

Güçlü sosyal sinyaller markanızın gücü, güvenirliği ve otoritesi açısından önemlidir. Aslında, pazarlama fonksiyonlarının tüm görevlerini yerine getirmek konusunda size yardımcı olur.

  • Kitleyi tanıyın
  • Doğru türü ve zamanı tanımlayın
  • Tutarlı olun
  • Çalışanlar aracılığıyla etkileşim kurun

Unutmayın, sosyal profillerin etkinlik ve etkileşim seviyesi arasında bir bağ vardır. Ancak sayfanızı uygunsuz içeriklerle doldurursanız olası trafiği kendi elinizle kaçırmış olursunuz. Sosyal medyada başarının sırrı düzenli ve uygun olmaktır.

Instagram, Facebook, Twitter veya Linkedin gibi sosyal medya kanallarından ne kadar ziyaretçi elde ediyorsunuz? Bu kanallardan hangisi size daha fazla ziyaretçi getiriyor? Bunları tespit etmeli ve sosyal medya erişim çalışmalarınızı elde ettiğiniz verilere göre iyileştirmelisiniz.