Neden 2020’de Web Sitenizi Yeniden Tasarlamalısınız?

redesgin website

Neden 2020’de Web Sitenizi Yeniden Tasarlamalısınız?

Web Sitesi Yeniden Tasarımıyla Çevrimiçi Varlığınızı Geliştirin

Bir web siteniz varsa, kullanıcıların sizinle ve markanızla bağlantı kurmasının ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Ziyaretçilerle bağlantı kurmak için web sitesi tasarımınız basit ve kullanıcı dostu olmalıdır. Ama ya değilse? Bir web sitesi yeniden tasarımını seçmeli misiniz?

redesgin website

Tasarımda Yükselen Trendler

İşletme sahiplerinin, web dünyasının yükselen trendlerine ayak uydurmak için daha yeni ve kullanıcı dostu tasarımlara yatırım yapması son derece önemlidir. Son on yılda, birçok yeni trend ortaya çıktı ve izleyici üzerinde büyük bir etki yaratıyor.  Gelin, günümüzün en yaygın trendlerine bir göz atalım.

>> Duyarlı Web Tasarımı (DWT)

Duyarlı web tasarımı bir web sitesini nasıl daha iyi hale getirir?  Eskiden (2010 dolaylarında) bir web sitesinin iki farklı versiyonu vardı; masaüstü versiyonu ve mobil versiyonu. Ancak şimdi web geliştiricileri çabalarını duyarlı bir web tasarımı oluşturmaya odaklıyor. Buna tabletlerin veya Akıllı Telefonların cömert kullanımının bir sonucu deyin, ancak bu yeni web tasarım trendi, hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlar için tasarım ve kodlama deneyimini bulanıklaştırıyor.

>> Mobil uygulamalar

Mobil uygulamaların önemi, web tasarımını hem işlevsellik hem de kullanıcı ara yüzü açısından canlandırmıştır. Android ve iOS ile geliştiriciler, daha yeni tasarım geçişlerini desteklemek ve mobil kullanıcılar için güçlü bir uygulama deneyimi sunmak için çok çalışıyor.

>> HTML5

HTML5, duyarlı bir web tasarımı oluşturmaya yardımcı olur. Geliştiriciler, yeni ve etkileşimli özellikler sunarak daha fazla işlevsellik getirebilirler. Farklı etiketlerin (üstbilgi, altbilgi, bölüm vb.) Yardımıyla içerik organizasyonu daha iyi hale gelir ve bu da arama motorları için indekslemeyi kolaylaştırır. Oldukça SEO dostu bir özellik!

>> Retina Ekran ve 4K Çözünürlükler

Retina ekran, yüksek piksel yoğunluğu ile görsel estetiğe ve ekran netliğine eklenen büyük bir ekran teknolojisidir. Apple’ın Retina Ekranı, iPhone 4S’de 960 x 640 piksel ekran sunuyor. İnç başına 326 piksel çözünürlük, insan gözünün küçük bir ekrandaki pikselleri ayırt etmesini sağlar.

>> İşletim Sistemi Tarayıcıları

Chrome OS, hafif bir işletim sistemidir ve tabletler ve mobil cihazlar için mükemmeldir. Diğer tüm işletim sistemlerinden daha hızlıdır ve ortaya çıkan güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için anti-virüs özellikleriyle birlikte gelir. Chrome OS Developer Channel’da yapılan bir güncelleme, işletim sisteminde daha fazla iyileştirme yaptı. Firefox OS esas olarak HTML5 üzerine kuruludur ve platformun tüm avantajlarından yararlanır. İyileştirilmiş uygulama performansı nedeniyle birçok mobil uygulama geliştiricisi buna dikkat ediyor.

>> Arama Motoru Sıralaması

İyi sıralamaları hedefleyen bir site için doğru bir tasarım planı hazırlamak tasarımcıların canını sıkabilir. Örneğin, grafik tabanlı sitelerin ve daha az içeriğin arama motorlarında iyi sonuçlar vermediğini bilmek gerekir.

>> Navigasyon

Navigasyonu basit bir uygulama haline getirene kadar kullanıcı deneyimini olumsuz etkileme olasılığınız yüksektir. Kullanıcıların sitede sorunsuz bir şekilde gezinmesi için gezinme tutarlı olmalıdır. Sabit konumlu gezinme, ekran çözünürlüğünü ayarladığı için mobil kullanıcılar için iyidir.

>> Animasyon, Grafik ve Tipografi

Web tasarım trendlerindeki en son güncellemeler jQuery efektleri, afişler, yer imleri, ekran rozetleri gibi grafiklerin kullanımıdır. Tipografi, web tasarımında merkezi bir aşamaya gelmiştir ve izleyiciler tarafından çok beğenilmektedir. Ne yazık ki, birçok web tasarımcısı tipografinin önemini hala ihmal etmekte ve etkileyici yazı tiplerinin serif ve sans serif gibi ana yazı tipi ailelerinden gelen etkisinin farkına varamamaktadır.

>> İnfografikler

Gerçeklerinizi ve rakamlarınızı bir tasarım düzeninde sunmak İnfografikler olarak adlandırılır. Kullanıcılar, bilgiyi öğrenmenin ilginç bir yolunu bulur ve daha fazla paylaşmayı sever. Etkileyici İnfografikler oluşturmak için tipografiye sahip iyi bir düzen gereklidir. Akış Şemaları, Görselleştirilmiş Makale, İstatistik tabanlı, Süreç tabanlı, Coğrafya tabanlı ve Zaman Çizelgesi tabanlı İnfografikler gibi farklı İnfografik türleri vardır.

>> Sadelik

Web siteniz aşırı karmaşık bir tasarımla uğraşıyorsa, işinize büyük bir amaca hizmet etmeyebilir. Olağanüstü web sitesi tasarımlarının çoğu, bir sitenin nihai iş hedeflerine hizmet eden basit bir tasarıma sahiptir.

Web Kullanıcısı Davranışındaki Değişiklikler

Kullanıcıların web ile etkileşimde göze çarpan değişiklikler oldu. Kullanıcıların% 78’inden fazlasının çevrimiçi ürün araştırması yaptığı biliniyor. Ancak, kullanıcıların% 85’inin (yaş grubu: 25-34 yaş) alakasız reklamlar nedeniyle bir web sitesinden ayrıldığını biliyor muydunuz? Bunun arkasındaki bariz nedeni bilmiyor olsak da, tasarımın web kullanıcısı davranışını etkilediğini biliyoruz.

Mobilde Tasarım Rönesansı

Toplam web sitesi ziyaretçilerinizin kabaca% 25’i mobil cihazlarda. Bu, kullanıcıların bir web sitesini ziyaret etmek için cep telefonlarını giderek daha fazla emanet ettiğini gösteriyor. Mobil teknolojiyle daha rahatlar ve daha fazla web sitesi özelliği talep ediyorlar. Kullanıcılar, tabletlerde ve Akıllı Telefonlarda ilk olarak kullanıcı arayüzünü bekliyorlar. ComScore’a göre , Apple’ın en son ABD Akıllı Telefon pazar payı 0,5 puan artarak toplam% 41,2 pay aldı.

Bir web sitesi yeniden tasarımının çıktıları nelerdir?

Normal ziyaretçileriniz sitenizden uzaklaşıyorsa, muhtemelen mevcut sitenizin en son tasarım standartlarına uygun olmadığını bilmenin zamanı gelmiştir.

Web sitesi yeniden tasarımından ne gibi faydalar elde ediyorsunuz?  AŞAĞIDA BULALIM.

Kullanıcı deneyimi:

Kullanıcı deneyimi, web sitesi tasarımının ön saflarında yer alır. Kullanıcılar, bir web sitesinde sorunsuz bir etkileşim deneyimleyebilmelidir. Ve eğer yaparlarsa, sitenizin UX standartlarında başarılı bir şekilde hizmet verdiğini bilirsiniz.

Dikkat çek:

SEO akılda tutularak yeniden tasarım süreci hazırlanır. Bir sitenin kullanıcılar için ne kadar etkili ve SEO dostu özellikleri varsa, Google ve Yahoo’da o kadar güçlü bir şekilde gösterilebilir.

Mobil optimizasyon:

Kullanıcı merkezli mobil optimizasyon, çoğu web sitesi yeniden tasarım sürecinin ortak bir amacıdır. Hızlı bağlantı, marka optimizasyonu, hızlı indirme hızı, gelişmiş UX ve SEO performansı vaat ediyor.

Web sitesi performansı:

Kullanıcı merkezli özelliklerle, kullanıcılar siteyle doğal ve sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilirler. Kaliteli tasarlanmış bir web sitesi, ziyaretçiler arasında güven oluşturmaya yardımcı olur ve dolayısıyla web sitesi performansının artmasına katkıda bulunur.

Daha yüksek dönüşümler :

Etkili bir şekilde yeniden tasarlanmış bir web sitesi ile daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edilebilir. Kullanıcılar bir siteyi ziyaret ettiklerinde, özelliklere gerçek faydaları olarak bakarlar. Dönüşümleri artırmaya yardımcı olan yeni bir yaklaşım.

Web sitenizi neden yeniden tasarlamalısınız?

Yeniden tasarım süreci, modern tasarımlar ve özelliklerle kullanıcı deneyimini iyileştirmek içindir. Sitenizin etkili bir şekilde tasarlanıp tasarlanmadığını öğrenmek için kendinize aşağıdaki soruları sorun:

1. Web sitenizin tasarımı inandırıcı, yapı otoritesi mi?
2. Yeni tasarım trendleri veya özellikleri var mı?
3. Kullanıcı dostu mu?
4. İşletme hedeflerinizi gerçekleştiriyor mu?
5. Ve sonunda, web sitenizin güncel olmadığını düşünüyor musunuz?

Gerçek Ajans’ta, uzman web sitemizi yeniden tasarım hizmetlerimizi bir dizi müşteriye sunuyoruz. On yıllık tecrübemiz ve derinlemesine araştırma ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayabiliyor ve sezgisel tasarımlar oluşturabiliyoruz. Yeniden tasarım hizmetlerimiz, müşterilerimizin çevrimiçi varlığını ve iş beklentilerini artırmaya yardımcı oldu. Bazı değerli müşterilerimiz arasında Physicians Formula, Chevron Federal Credit Union, Merit Gold & Silver ve 20 Million Minds yer alıyor.

 

Bu gönderiyi paylaş