Hazır tasarım site mi? Özel tasarım site mi?

Hazır tasarım site mi? Özel tasarım site mi?

İşletmeniz için yeni bir web sitesine yatırım yaparak ilerlemeye karar mı verdiniz? Devam etme kararını verdikten sonra, bir soru kalır… Özel bir web sitesiyle mi yoksa web sitem için bir şablon mu kullanırım? Hangi yol işime en uygun? Farklılıklar nedir?

ŞABLONLARI KULLANMA

Bir web sitesi oluşturmanın en yaygın yolu, bir WordPress sitesi kurmak ve ThemeForest, Template Monster veya Elegant Temalardan satın alınmış bir şablon uygulamak olacaktır. Bu web siteleri, satın alınabilecek çok çeşitli farklı web sitesi şablonları sunar. Dışarıdaki tüm temalar / şablonlar% 100 duyarlı değildir.

Ayrıca bir tema sağlayan ve web sitesi çerçevesinde düzenlemenize izin veren Wix veya Squarespace gibi hizmetler de vardır. Bunlar bir web sitesini oldukça hızlı ve kolay bir şekilde almanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, formlar veya e-ticaret işlevleri gibi daha karmaşık özellikler için kullanılabilen seçenekler üzerinde sınırlamalar vardır.

Akılda tutulması gereken bir şey, şablonların ve temaların normalde kullanıcı tarafından daha fazla özelleştirilebilirliğe sahip olabilmeleri için yerleşik özelliklere sahip olmalarıdır, ancak sonuçta web sitesi yük hızı ve SEO performansı açısından aşağıya düşmektedir. Marka veya işinize uymayacak özellikler, tasarımlar ve işlevlerle uğraşmanız gerekecek. Bunu düzeltmek için bir web geliştirme şirketi ödeyebilirsiniz, ancak bu, Toyota’nın siteye büyük olasılıkla aynı kod biçiminde yazılmayacağından emin olmak için sertifikalı bir ford makinistinin sorulması gibidir. Ve geliştirici siteyi beğeninize göre düzeltse bile… WordPress veya bu temanın kendisi için bir güncelleme çıktığında, web siteniz bir geliştirici tarafından yapılan eski bir özelleştirmeden dolayı bazı görüntüleme sorunlarıyla karşılaşır.

ŞABLONLARI KULLANMANIN ARTILARI / EKSILERI

 1. Diğer birçok işletme, aynı şablonu kullanıyor olabilir. Bu, sitenizin daha fazla öne çıkmayacağı anlamına gelir.
 2. Siteyi ne kadar özelleştirebiliyorsunuz? Ne görüyorsun, aldığın şey.
 3. Tüm cihazlarda% 100 çalışma olmayabilir
 4. Bazı şablonlar arama motoru dostu olmak için oluşturulmamıştır. İşinize uyacak şekilde özelleştirilmeleri gerekiyor.
 5. Yapılandırılmış bir sistemde çalıştırılan şablonlar olarak herhangi bir özel veya ek teknolojinin kurulması mümkün değildir.
 6. Düşük bütçe için şablonlar idealdir. Daha düşük bir peşinat maliyeti var.
 7. Şablonlar daha kısa bir geliştirme süresine sahiptir.
 8. Şablon siteleri, büyük olasılıkla özel olarak oluşturulmuş bir site olarak bir destek sisteminin yararına sahip olmayacaktır.

 

ÖZEL YERLEŞIK WEB SITELERI

Özel yerleşik web siteleri, işletmenizin arkasında bir ekip içerir. Hedef kitlenizin kimler olduğunu, kime ulaşmak istediğinizi, web sitesinin nasıl çalışmasını istediğinizi / ihtiyaç duyduğunuzu ve internete nasıl bakmak istediğinizi anlamak için yaratıcı bir süreçle başlar.

SEO herhangi bir web sitesinin başarısında büyük rol oynar. Bir site oluştururken izlenecek kurallar vardır ve tüm temalar bu kurallara uymaya muktedir değildir. Bu yüzden özel olarak oluşturulmuş web siteleri çok daha üstündür, geliştirici siteyi Google’ın ve diğer arama motorlarının her sayfayı son kullanıcıya daha alakalı bir arama sonucunu vermek için okumalarına izin vermek için oluşturma sırasında siteyi optimize edebilir, böylece özel siteler oluşturulabilir. Doğal olarak sistemde daha iyi bir sıralama. Bu anahtar kelime araştırmasının ötesine geçer.

Özel olarak oluşturulmuş web siteleri, temalardan daha uzun sürebilir. Bunun nedeni, her şeyin belirli bir işletmeye inşa edilmesi ve karşılanmasıdır. Uzun vadede zamandan tasarruf edecek, çünkü sitenin zeminden oluşturulduğu zaman, sitenizin tam olarak ne yapmak istediğinizi yapmasını sağlamak için siteyi özelleştirmek çok daha kolay. Özel tasarımlar, sitenizin tüm cihazlarda (telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, vb.) Ve tarayıcılarda duyarlı olmasını sağlar.

ÖZEL YAPILMIŞ WEB SITELERININ ARTILARI / EKSILERI

 1. Web sitesi, şirketin markasını birleştirecek ve işinizin ihtiyaçlarına göre şekillendirilecek tamamen benzersiz bir tasarıma sahip olacak.
 2. Özelleştirilmiş bir web sitesi şirketinizin ihtiyaçlarına uyarlanabilir
 3. Site tüm tarayıcılarda çalışacak şekilde test edilmiştir.
 4. Site arama motoru dostu olacak şekilde inşa edilecektir.
 5. Özelleştirilmiş bir web sitesi bir şablondan daha pahalıdır.
 6. Özel bir site oluşturma işlemi bir şablon sitesinden daha uzun sürer.
 7. Site işinizle büyüyecek. Gelecekte işletmek için sitenize nasıl ihtiyaç duyacağınızı biliyorsanız, profesyonel bir web geliştiricisi bu fikirlerle çalışacak teknolojileri kuracaktır.
 8. İhtiyacınız olursa sitenizi oluşturan şirket destek için var.

Web sitenizi belirli bir şekilde nasıl davrandığınızı anlamanızı veya işinizi yürütürken dikkatinizi yoğunlaştırırken profesyonellerin işletmenizin çevrimiçi varlığınızla ilgilenmesini zamanınızı geçirmeyi tercih edersiniz.

Size özel web tasarım yaptırmak isterseniz 0505 020 10 10 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş