Web Tasarım Trendleri 2018

Web Tasarım Trendleri 2018

Başka bir yıl , web için başka bir dizi tasarım trendini de beraberinde getiriyor Bu trendler sürekli olarak ilerliyor gibi görünüyor ve  önceki trendler  hala buradayken, birçok yeni kişi alım için olgunlaşıyor.

En iyi trendler 2018 yılında bunlardan bazıları sadece şimdi bir kaç yıldır diğerleri etrafında verilmiş olmasına karşın ortaya çıkan (ve giderek büyüyen) vardır için dışarı bakmak için bu yazı için, benim tüyo organize ettik.

Ama eminim ki yakın gelecekte tüm bu eğilimlerin daha fazlasını göreceğiz. Ve sıcak yeni tasarım stilleri üstünde kalmak istiyorsanız, bu liste başlamak için harika bir yer.

Web’de mikrointeractions

Temel animasyon, günümüzde web sitelerine eklemek oldukça kolaydır. Ancak , mobil uygulamalardan  kaynaklanan ve  web’e ilerlemeye devam eden  mikrointeraksyon adı verilen daha kullanıcı odaklı animasyonlara doğru bir hareket   var.

Bunlar, kullanıcı davranışlarına animasyonlu yanıtlar gibi çalışır. Dolayısıyla, bir kullanıcı bir düğmeyi veya bir açılır menüyü canlandırmak için gezinmeyi tıklarsa, mikro boyutlandırma buna göre gerçekçi bir şekilde yanıt verir.

Bu, sayfa öğelerini göstermek ve gizlemek için sıçrayan efektler, sayfanın 3D / derinliğindeki değişiklikler ve benzersiz solma efektleri şeklini alır.

“Öne Çıkan” Rozetler

Bu, kurumsal web sitelerinde ve satış-açılış sayfalarında sıklıkla gördüğüm bir trend.

Rozetler genellikle   diğer blogların ve dergilerin siteniz hakkında ne söylediğini gösterdiğiniz yerde sosyal kanıtta çalışır . Açıkçası, en iyi değerlendirmeleri ve kapsama alanını sunmak istersiniz, ancak harika şeyler yaparsanız, bu çok zor olmamalıdır.

Mashable, Sonraki Web ve Bloomberg ve çevrimiçi içeriğin tüm büyük isimleri. Kendi ana içine bu logoları ekleyerek bu GiftRocket çoğunlukla açıkça harika bir üründür ziyaretçileri anlatır  diğer yetkili web siteleri bunu söylemek .

Bu trendin bir alternatifi, özel olarak “kullanılmış” rozetler ekliyor.

Yine bunlar, şirketinizin iyi olduğunu kanıtlamak için büyük markaların logolarıdır. Ancak haber kapsamındaki rozetleri eklemek yerine, ürününüzü kullanan büyük şirketlerden rozetler ekleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş