Adana İmplant

Adana İmplant

İmplant, tek ya da çoklu diş eksikliklerinin en modern tedavi yöntemidir. Genel sağlık yönünden uygun bireylerin tamamında implant cerrahisi yapılabilmektedir.

Titanyumdan imal edilmiş, vida şeklinde bir cerrahi materyaldir. Muayenehane şartlarında yapılan operasyon ile çene kemiği içerisine yerleştirilir. Uygun iyilerme süreci sonrasında implant, ağızda diş kökü görevi görür; yani üzerine yapılan diş (kaplama ya da hareketli protez) aracılığı ile ağızdaki çiğneme kuvvetini çene kemiğine ileterek çalışır.

İmplant, “Ağız Diş ve Çene Cerrahisi”nin alt dallarından birisidir. Alanında uzman, tecrübeli bir cerrah tarafından, doğru boyutta, yeterli sayıda ve iyi kalitede üretilmiş implantların kullanımı ile hasta, kendisine yapılacak dişleri uzun yıllar kullanabilmektedir.

Bazı durumlarda çene kemiğinin düzeltilmesi için ek cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Var olan sorunun türüne ve boyutuna göre, kemikte, sinir dokusunda, sinüs ya da dişeti ve çevre yumuşak dokularda yapılacak ileri implant cerrahisi (düzeltici cerrahi işlemler) ile hastaya sağlıklı ve uzun ömürlü implantlar yerleştirilmesi mümkündür.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı bir Diş Hekimi olarak bahsettiğim bu İmplantoloji tedavilerinin tamamını kliniğimde uygulamaktayım.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

Dr. Uygar BAKŞİ

 

İletişim Bilgileri:

Adres: Çınarlı Mh. Ziyapaşa Bul. No:51 Bulvar İş Merkezi (MADO üstü) Kat:6 Seyhan / ADANA

Telefon: 0 (322) 458 4353

Email: info@uygarbaksi.com

Web : https://www.uygarbaksi.com

 

Bu gönderiyi paylaş