Hazır Web Site Tasarımı Zararları

Hazır Web Site Tasarımı Zararları

Web sitesi tasarımı yaptırmak her firma için vazgeçilmez olsa da bu tasarımın nasıl şekilleneceğine karar vermek oldukça zorlu bir süreçtir. Bazı firmalar hazır ve ücretsiz web sitesi kurmanın getirileri olduğunu düşünürken bazı firmalar da bunun tam aksine firmaya özel web sitesi tasarımı çalışmalarını tercih ederler. Peki bu iki farklı düşünce arasında hangisinin doğru olduğuna nasıl karar verirsiniz?

Hazır Web Sitelerinin Avantajları ve Dezavantajları Birlikte Değerlendirin

Hazır web sitesi kurmak ilk etapta sizin için ekonomik ve kolay gözükse de bu avantajlar teknik bir dokunuş yapılmazsa kısa sürede dezavantaja dönüşebilir. Bunun nedeni ise internet ortamında milyonlarca web sitesi bulunması ve insanların ya da arama motorlarının özgünlüğü esas almasıdır.Ücretsiz ve hazır web sitesi kurmanın getirileri kadar götürüleri olacağını göz önünde bulundurarak karar vermeniz her zaman doğru sonuçlar almanızı sağlar.

Hazır web sitesi kurulumuna karar verdiğiniz zaman bu kurulumun uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Hazır sitenin tasarımının, ☛ SEO ayarlarının ve teknik alt yapısının işinize özel olacak şekilde özgünleştirilmesi ve ayarlanması web sitesinden yüksek geri dönüş almanız açısından önemlidir. Bu nedenle özel tasarım da olsa hazır kurulum da olsa arama motoru optimizasyonu, site özgünlüğü ve kullanıcı deneyimi açısından farklılık yaratacak dokunuşların yapılması gerekir.

Ücretsiz Web Sitelerde Güvenlik Önceliğiniz Olsun

Ücretsiz web sitesi kurmanın getirileri arasında bu işlemin hızlı bir şekilde sonuçlanması yer alsa da hazır bir paket sizin hiç istemediğiniz backlinkler vermenize ya da sahip olduğu açıklar nedeniyle güvenlik sorunu yaşamanıza neden olabilir. Bu tür sorunlarla kullanıcılarınızı ve şirket gizliliğinizi riske etmek yerine hazır web sitelerinin kurulumunun profesyoneller tarafından yapılmasını tercih edebilirsiniz.

İnternetin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan siber saldırılar küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedef alırken işletmelerin bu noktada güvenlik önlemleri almaları gerekir. Bu önlemler arasında güvenilir bir web sitesi sahibi olmak, iyi bir mail yazılımı kullanmak gibi teknik önemler yer alır. Güvenilir bir web sitesine sahip olmak için yapılması gereken şey ise hazır ya da özel web tasarım olmasından bağımsız olarak site kurulumunun ve barındırılmasının profesyoneller tarafından yapıldığından emin olmaktır.

Ücretsiz Web Sitesi Şablonlarının Firmanıza Zararları

Web sitesi zorunluluğu ile birlikte ortaya çıkan farklı tasarım çözümleri firmaların oldukça ilgisini çekiyor olsa da bu hizmetlerin kalitesini ve güvenilirliğini sorgulamak da oldukça önemlidir. Eğer siteniz için bilinçli olmayan bir yatırım yaparsanız bu yatırımın sonucunda kaybedeceklerinizi riske edebiliyor olmanız gerekir.

Hazır ve ücretsiz web sitesi şablonları web sitelerinin tasarım süreci başlamadan bizlere fikir vermesi açısından kullanılabilir olsa da bu şablonları şirketiniz için uzun vadede kullanmayı tercih etmek şirket yatırımınızın zarara uğramasına ve itibar kaybetmesine neden olur.


Hazır Web Sitelerinden Neden Uzak Durmalısınız?

Tamamen özelleştirilmiş bir web sitesi arama motorları tarafından talep edilen özgünlük için önemli bir unsurdur. Bu unsurun yanında özel web sitesi tasarımlarının ve yazılımlarının internet dünyasında hazır web sitesi şablonlarına kıyasla kullanıcı odaklı ne kadar yüksek geri dönüşler aldığı bilgisine sahip olmak  özel web tasarım projeleri konusunda doğru karar vermenizi tetiklemelidir.

Uzun vadede hazır web sitesi şablonlarının zararlarını marka bilinirliği açısından yaşarken daha önemli handikaplarını da web teknolojilerindeki gelişmelere adapte olamamakla yaşamaya devam edersiniz. Kullanıcı odaklı ve yüksek geri dönüşlü siteler için hazır web sitelerinden bu yüzden kaçınmalısınız.

Hazır Website Tasarım Şablonlarını Nasıl Kullanmalısınız?

Web sitesi tasarımları insanlara belirli bir fikir verildikten sonra şekillenmelidir. Doğru web site tasarımı için sitenin ve kitlenin ihtiyaç analizi yapılması ile birlikte alternatif fikirler ortaya atılır. Bu fikirlerin hepsi için özel web sayfa tasarımlarının hazırlanması yerine süreci kısaltmak ve etkili bir şekilde seçenek değerlendirmek için en önemlisi de müşterinin tasarım beğenisini anlamak için ücretsiz web sitesi şablonları tercih edilebilir.

Bu şablonlarla web sitesi sahiplerine sitenin ön yüzünde olabilecek görsel değişimleri göstermek mümkündür. Arka planda yapılacaklar, kod yapısı, sistemsel ve yazılımsal SEO çalışmaları gibi önemli adımlar site sahiplerinin son kararlarıyla birlikte elde edilen tasarım ögeleriyle birlikte harmanlanarak özgün web sitesi tasarımı başlar.

Sektörel Başarı İçin Web Sitelerinde Tercih Her Zaman Özel Tasarım Olmalı

Web tasarımlarda hazır şablon kullanımı demek pek çok insanın kullanabileceği standart bir ögeyi kullanmak anlamına gelir. Bu durumun markanıza zararlarını hedef kitleniz açısından mutlaka değerlendirmelisiniz. Markanızı ya da işinizi kopyalamak isteyen birisi için kolay edilebilir olmamanız gerekir. Bunu da her alanda sağlamak zorunda kalırsınız.

Kurumsal kimlik çalışmalarınız, sosyal medya hesaplarınız ve web siteniz ne kadar size ait ve özgün olursa rekabet ederken taklit edilseniz bile özgün olan taraf olacağınız için kazanım sağlarsınız. Arama motorları SEO incelemelerini yaparken yazılım ve tasarımda özgünlüğü de kontrol ettiğinden dolayı web sitenizin şablon yerine size göre özelleştirilmiş bir tasarıma sahip olmasına özen göstermeniz yatırımınızın geleceği açısından çok önemlidir.

Kaynak: birnc.blogspot.com.tr (Site sahibi isteği dahilinde yazı kaldırılacaktır.)

Bu gönderiyi paylaş