Web Tasarım Yaptırmamanın Zararları

Web Tasarım Yaptırmamanın Zararları

Web Sitenizin olmamasının size vereceği en büyük zarar, sitenin size sağlayacağı katkılardan mahrum kalmanızdır. Bunun dışında reklam için harcayacağınız miktar fazla olacaktır yada ulaştığınız kişi sayısı az olacaktır.

Kurumsal kimliğinize zarar verecektir, nasıl ki kartviziti olmayan bir firma düşünülemez günümüzdede web sitesi olmayan bir firma düşünülemeyecek bir hale gelmektedir. Web sitesi olmayan bir işletmeyi insanlar büyük bir işletme olarak düşünmemektedir, her nekadar iyi tanınan ve büyüklüğü bilinen bir şirket olsanızda sitenizin olmaması sizi daha küçük bir firma olarak gösterecektir.

Gelecekte dünya’nın nasıl bir hale geleceğini düşündüğümüzde herşeyin internetten halledildiği bir dünya görmekteyiz, internetin hızlı ilerleyişini de hesaba kattığımız zaman bunun çok uzak bir gelecekte olmayacağı açıktır ve insanlar bir çok ihtiyacını web sitelerinden karşılar hale gelmişlerdir. Bu durumda eğer ki bir marketiniz varsa ve siteniz yoksa alışverişini internet üzerinden yapan insanları kaybediyorsunuz demektir bu durum bir çok firma için geçerlidir çünkü insanlar sadece belirli ürünleri almıyorlar aklınıza gelebilecek herşeyi web sitelerinden satın alanlar var, örnek vermek gerekirse ev, araba, tekne hatta uçak gibi pahalı şeylerin yanında toplu iğne gibi çok ufak şeyler de internette satılmaktadır ve alıcı da bulmaktadır.

İnsanlar aktif bir şekilde interneti kullanıyorsa ve interneti tercih eden kişilerin sayısı günden güne artıyorsa, sitenizin olmaması demek müşteri kaybetmeniz demektir. Bu yüzden Web Tasarımı önemli bir konudur ve internet sitesi yaptırmanız tavsiye edilir.

 Kaynak: aksucreative.com

Bu gönderiyi paylaş