Yerel SEO Stratejileri ve Teknikleri

Yerel SEO Stratejileri ve Teknikleri

Yerel SEO, arama motoru optimizasyon stratejilerinin bir alt kümesidir. Coğrafi olarak spesifik arama için optimize etmektir. İş dizinlerinde kayıt, arama motoru yerel dizinlerinde listeleme, yerel kaynaklardan gelen bağlantıların çekilmesi ve diğer pek çok görevi içeren baş döndürücü bir dizi görev içerir.

SEO yerel yapmak için optimizasyon stratejileri

SEO yerel hale getirmek için iki çeşit optimizasyon stratejisi vardır. Biri yerinde, diğeri saha dışı. Yerinde SEO stratejileri genellikle web programlama dilinde uygulanan stratejileri ifade eder ve web sitesinde görünür. Bunlar, arama motorlarına, söz konusu web sitesinin indekslenmesine ve sıralanmasına yardımcı olacak stratejiler ve ziyaretleri özellikle de ziyaretleri tekrar etmeleri için teşvik edici stratejiler içerebilir. Site dışı SEO stratejileri , üçüncü taraf web sitelerini içerenler gibi siteden uygulanan SEO stratejileridir. Birçok site dışı SEO stratejisi, web sitesine trafik çekmeyi içerir; Ancak, bazıları arama sonuçlarında bir web sitesinin genel görünürlüğünü artırmayı içerirken, diğerleri arama motoru tarayıcıları tarafından dizin yeteneğini geliştirmeyi içerir.

Atıflar


“Alıntılar” sitenizin genel arama motoru sıralamasını iyileştirmek için önemlidir. “Alıntılar” ın tanımını ve uygulamasını anlamak çok önemlidir.

Atıflar, esasen kendi web sitenizden başka web sitesi sayfalarında görünebilen işletme adınız, adresiniz, telefonunuz veya diğer ilgili veriler için veri referanslarıdır. Bunlar, uygun şekilde uygulandığı takdirde, ihmal etmemeleri gereken Google’ın optimizasyon faktörlerinden biridir. Web sitenizin gösterilip gösterilmeyeceği ana etken olmak. Örneğin, iki web sitesinin hemen hemen aynı SEO değerlerine sahip olması durumunda, en çok alıntı yapılan web sitesi büyük olasılıkla daha üst sıralarda yer alacaktır ve bu nedenle belirli arama motoru sonuçlarında daha görünür olacaktır.

 

Online Yorumlar


Günümüzün dijital çağında, müşterilerin çoğu, kararlarını almak için çevrimiçi incelemeden etkilenir.

Çevrimiçi yorumlar bir dizi nedenden ötürü önemlidir ve etkileme yetenekleri sayesinde büyük etkileri vardır:

  • Yerel arama motorlarındaki sıralamanız
  • Hangi arama sonuçları gerçekten tıklanır?
  • Tüketiciler satın alma kararları

Bu, çevrimiçi incelemeleri, alıntıları ve site optimizasyonunu oluşturmak için yerel SEO stratejiniz için kritik öneme sahiptir.

Web sayfalarınızın sunum ve görünürlüğünü arama sonuçlarında daha da iyileştirmek için web sitenize zengin snippet’ler ekleyebilirsiniz. Web sayfalarınızda yapılandırılmış işaretlemeyi kullanarak, Google gibi insanların ve arama motorlarının içeriğinizin doğasını oluşturmasını kolaylaştırabilirsiniz.

 

Google Benim İşletmem / Google Rehber


Google My Business (eski adıyla Google Rehber), yerel SEO’da başarılı olmak istiyorsanız stratejilerden biridir. Google My Business, işletmenizin hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, müşterilerinizin sizi bulabilmesi için iş bilgilerinizi Google Arama, Haritalar ve Google + ‘da sunar. . Müşterilere doğru zamanda doğru bilgileri verin; bu, ister Google Haritalar’da işletmenize yol tarifi, ister Arama’daki işlem saatleri veya cep telefonlarında sizi aramak için tıklayabildiği bir telefon numarası olsun. Müşterilerinizin beğenilerini ve yorumlarını beğenilerini gösterebilir. , içeriğinizi onaylamak için +1 düğmesini kullanın ve Google+ yayınlarınızı web’de yeniden paylaşın.

 

Sosyal medya


Ve son fakat en az değil; SEO’nuzu yerelleştirmeye yönelik çabalarınızın bir parçası olarak sosyal medyayı da unutmayın. SEO ve sosyal medya el ele gidiyor ve neden iyi bir sebep var. Sosyal sinyaller sıralama algoritmasına dahil edilir ve bunları doğru şekilde kullanabilmeniz için arama motoru sıralamasını yükseltmeye yardımcı olabilir. Sosyal medya, müşterilerinizle etkileşim kurma şansı verecektir. Onlara ne yaptığınızı söyleyin, ürünlerinizi veya özel tekliflerinizi gösterin ve onların sorularını ve endişelerini yanıtlayın.

 

Web siteniz ve SEO kampanyanız için yardıma ihtiyacınız varsa, www.gercekbilisim.com adresini ziyaret edebilir veya (+90505) 020 10 10 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş